So životným poistením vás nič neprekvapí

V dnešnom uponáhľanom svete plnom nástrah je normálne, že nehoda sa pritrafí aj tomu človeku, ktorý si dáva maximálne pozor. Pravidlo je také, že na neopatrnosť iných doplácajú práve nevinní. Na neočakávané životné situácie je tu životné poistenie, ktoré už môžete v dnešných dňoch uzatvoriť rýchlo a online, a to najlepšie a najlacnejšie získate vďaka porovnaniu z kalkulačky. Náš príspevok bude venovaný celej tejto problematike, aby sme vás o nej oboznámili čo najpresnejšie a aby ste sa po jeho prečítaní len uistili, že tento typ zabezpečenia je skutočne nenahraditeľný (pokiaľ nemáte na svojom účte nadbytočných niekoľko tisíc eur.

Buďte si vašimi krokmi istejší…

Mnoho ľudí, ktorí sa po nehode zobudia v nemocnici, nevedia pochopiť, ako sa taká či onaká udalosť mohla stať, keď mali oči na stopkách. Ak sa má niečo stať, tak sa to stane a to bez ohľadu na to, či ste opatrný alebo nie. Prebudenie vás môže ešte viac prekvapiť, opäť raz nemilo, keď zistíte, koľko ste dlžný za príslušnú zdravotnú starostlivosť. Pokiaľ patríte k drvivej väčšine Slovákov, ktorí zarábajú minimálnu mzdu, takú zdravotnú starostlivosť, akú by ste potrebovali, si nebudete môcť dovoliť. A práve na to slúži životné poistenie, ktoré by vám malo zabezpečiť a zaplatiť všetko, čo skutočne potrebujete.

Vyššie zmienený prípad smeroval len na prípad, keď sa prebudíte v nemocnici. Skutočnosť však môže byť jemnejšia, ale aj nepríjemnejšia. Jemnejšia v tom, že sa nenastane taká situácia, že počas nehody odpadnete, ale že budete vnímať všetko a stabilizácia nebude nutná, iba ak na menšie ošetrenia, ktoré vám aj tak spôsobia práceneschopnosť. Aj takého situácie môže životné poistenie ľahko vyriešiť.

Iným, najhorším prípadom, hlavne pre vašich blízkych je, ak sa z takej udalosti už neprebudíte. To, koľko financií predstavuje zabezpečovanie poslednej rozlúčky si uvedomuje len málokto a rodina sa musí finančne zadlžiť. Nie je tajomstvom, že táto udalosť sa môže vyčísliť aj na tisíce eur. O to tragickejšia by táto situácia bola, ak by ste boli hlavným živiteľom rodiny, ktorú by ste teda odtrhli od hlavného príjmu.  Základné, a teda rizikové životné poistenie, slúži práve na to, aby vaša rodina mala dostatok finančných prostriedkov na to, aby vám mohli usporiadať takú rozlúčku, akú si zaslúžite a mnohokrát vydržia aj dlhšiu dobu po rozlúčke.

S pripoisteniami máte viac možností

Niektorí ľudia žijú v tom, že životné poistenie poisťuje len riziko smrti. Na základe našich vyššie zmienených príkladov si môžete všimnúť, že to takto nie je. K trom základným typom tohto produktu, o ktorých sa zmienime v nasledujúcom odseku, si môžete privoliť rôzne pripoistenia typu úraz, choroba, invalidita, strata zamestnania či dieťa. Pri realizácii akejkoľvek z týchto udalostí, vám bude poskytnutá riadna finančná pomoc na zdravotnú starostlivosť zo strany poisťovne. Je na vás, či si vyplácanie zvolíte jednorazovo alebo čiastočne. Veľkou výhodou je, že ak chcete poistiť aj iných členov rodiny, nemusíte im vytvárať novú zmluvu. Jednoducho ich zakomponujete do tej vašej. Finančne je to prijateľnejšie a ak by sa im niečo prihodilo, vaša zmluva to rýchlo vyrieši.

Druhy tohto produktu

Chôdza po lane s dáždnikom v ruke symbolizujúca životné poistenieV predchádzajúcom odseku sme vám priblížili také udalosti, o aké je možné rozšíriť poistné krytie vášho produktu. Vo všeobecnosti si môžete zvoliť 3 produkty, pričom prvým a základným produktom je rizikové životné poistenie, ktoré je obsiahnuté aj v ďalších dvoch druhoch, len je obohatené o sporenie dvoch typov: investičné a kapitálové. Aký je medzi nimi rozdiel?

Kapitálové a investičné životné poistenie sú produkty so sporením, no ich základný rozdiel je v tom, kto určuje to, kam budú vaše peniaze investované. Pri kapitálovom s vašimi peniazmi narába samotná poisťovňa, pričom ich investuje bezpečne do stabilných dlhopisov. Vaše peniaze sa znásobujú pomaly, ale isto, a to aj vďaka TUM alebo technickej úrokovej miere, čo je číslo, ktoré určuje váš ročný garantovaný zisk. Takúto istotu nemáte pri investičnom type tohto produktu, pretože si sami určujete, kde budú vaše peniaze investované a poisťovňa vašu požiadavku zrealizuje. Môžete si zvoliť, či si zvolíte cestu akcií, dlhopisov alebo oboch metód. Je to však riziko, hlavne v prípade akcií, pretože nikdy nemôžete s istotou povedať, ako sa najbližšiu dobu budú chovať. Bežne nastáva vysoký nárast, ale aj nečakaný prepad. Preto vám poisťovňa pri tomto produkte nemôže nič garantovať.

Akým spôsobom požiadať?

Myslíte si, že vašou jedinou možnosťou, ako o tento produkt požiadať, je osobná návšteva pobočky? Nie. O najlepšie životné poistenie môžete požiadať už aj z vášho domova a to online spôsobom. Je to rýchle a pohodlné. Naštudujete si vaše možnosti, vyberiete si takú ponuku, aká vás zaujala a požiadate o ňu. Keby ste chceli všetko absolvovať osobne, potrebovali by ste aj hodiny a hodiny času, zatiaľ čo pomocou online vybavovania môžete mať všetky dostupné cenové ponuky životného poistenia už do niekoľkých minút, ak na to využijete kalkulačku, ktorá vám urobí presné porovnanie trhových ponúk.

To najlepšie vďaka porovnaniu

Ak hľadáte to najlepšie prípadne najlacnejšie životné poistenie, obráťte sa na kalkulačku online, ktorá vám urobí porovnanie ponúk do niekoľkých minút. Vašou úlohou len bude vypísať jeden formulár, ktorý sa nachádza aj na stránke, ku ktorej sa dostanete po kliknutí na hore vyznačený slovný výraz a odoslať ho. Podľa vami zadaných údajov vám budú vypočítané jednotlivé  možnosti vášho zabezpečenia s tými najlepšími cenami a vy si môžete slobodne, bez toho, aby vás niekto prehováral, zvoliť takú ponuku, aká vás najviac zaujala. Najlepšou výhodou kalkulačky životného poistenia online je to, že je úplne bezplatná.

Pokiaľ by ste však potrebovali v tejto oblasti poradiť resp. by ste chceli odborný názor na jednotlivé výsledky porovnania online, na danej stránke máte k dispozícii odborného poradcu, ktorý vám objektívne povie, prečo si zvoliť to a nie hento, či nie je vyobrazená suma prehnaná atď. Opäť je táto pomoc úplne bezplatná.

To, kde môžete to najlepšie životné poistenie zohnať, sme si už povedali, no možno vás o tom presvedčí aj iný článok, ktorý je vám prístupný na tejto stránke, a ktorý taktiež skúma výhody a nevýhody porovnania online.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *