Najlacnejšie PZP

Toľko peňazí ušetríte cez najlacnejšie PZPNejeden majiteľ povinne poistiteľného vozidla sa už neraz spytoval, na čo mu toto zabezpečenie vôbec je. Že ide opäť len o vymyslené štátne nariadenie, ktorým sa prostredníctvom poisťovní pokladnica opäť zväčší. Z časti to je pravda. Z druhej strany však má tento produkt svoje reálne opodstatnenie a praktickú stránku a j pre samotných spotrebiteľov. Netreba hneď všetko vnímať cez bankové konto alebo cez nenávisť k parlamentu.

Určite si však uzatvorte to najlacnejšie zo všetkých PZP prostredníctvom online porovnania. Nemusíte sa obávať toho, že lacnejšia cenová ponuka PZP vás neochráni. Zo zákona sú stanovené limity, ktoré musí spĺňať každé poistenie vozidla. Nemôže teda dôjsť k stavu, keď by nedošlo k preplateniu škody, ktorú spôsobíte prevádzkou svojho motorového vozidla. Dané limity sú vysoké, rádovo v miliónoch €, či už pre škody na majetku alebo na zdraví.

Ako na získanie najlacnejšej PZP ponuky?

Nemusíte chodiť vôbec ďaleko na to, aby ste získali to, čo hľadáte. Lacné PZP je vám totiž dostupné aj priamo na tejto stránke. Ak oňho máte záujem, kliknite si na vyššie vyznačený výraz. Automaticky budete presmerovaný na inú stránku, ktorá vám urobí bezplatné porovnanie viacerých ponúk. Čo tým získate? Ako čas, tak aj peniaze.

Predstavte si, že online porovnanie PZP vám zobrazí všetky vaše možnosti, vrátane tej najlacnejšej o 99% rýchlejšie, než osobne. Chodiť osobne po všetkých pobočkách je veľmi únavné a zabralo by to veľa hodín. Na čo zbytočne plytvať časom, keď všetky vaše ponuky môžete zistiť naraz, z domu a do 10 minút?

Jednoduchým riešením ako získať najlacnejšie PZP je práve cez tento odkaz, alebo kliknite na link. Jedná sa o zabehnutú a overenú stránku. Môžete ušetriť na ročnej platbe ozaj veľké sumy.

Nespochybniteľnou výhodou tohto online porovnania je aj to, že skutočne získate najlepšie ponuky. Nebudú sa vám zobrazovať takí poskytovatelia, ktorí si za to priplatili. Výsledky budú maximálne objektívne, bezplatné a nezáväzné. Čierne na bielom uvidíte, že rozdiely v poistnom môžu dosahovať aj niekoľko stoviek eur. Môže platiť aj to, že najlacnejšie zákonné poistenie auta nemusí byť to najhoršie a s najnižším krytím. Pokojne ním môže byť aj to najdrahšie. Preto si zobrazené ponuky všímajte nielen cenovo, ale aj poistným krytím. Niektoré totiž kryjú rôzne havarijné riziká.

Aby ste si mohli jednotlivé ponuky porovnávať, je potrebné, aby ste vypísali formulár na základe ktorého sa vám zobrazia výsledky. Ten bude požadovať informácie o poisťovanom vozidle, ktoré vyčítate z jeho technického preukazu a niektoré informácie o jeho majiteľovi. Zo zobrazených výsledkov potom môžete hneď aj o niektoré poistenie, nemusí byť rovno lacné, požiadať.

Aké udalosti kryje najlacnejšie PZP?

Palec hore pri motorePZP kryje len základ udalostí, ktoré sa netýkajú ani tak vás ako tých, ktorým ublížite. To znamená, že ak spôsobíte nejakú škodovú udalosť alebo dopravnú nehodu, zaplatené od vašej poisťovne budú mať tí, ktorých ste poškodili. Čo je asi aj celkom správne. Je vždy príjemnejšie platiť z vlastného vrecka svoje škody ako tie, ktoré ste spôsobili iným a možno v ešte väčšom rozsahu. Pri spôsobení tejto udalosti je nutné celú vec spísať s poškodeným, odfotografovať a zápisnicu odoslať do vašej poisťovne. Tá bude vec následne riešiť. Samozrejme, ak by ste boli vy ten poškodený, vec rieši ten, kto to zavinil.

Už aj to najlacnejšie povinné zmluvné poistenie auta teda kryje škody, ktoré ste spôsobili svojou nepozornosťou. Treba zdôrazniť, že nekryje úmyselne spôsobené poškodenie. Vtedy bude opäť na vás platiť všetko z vlastného vrecka. Bez tohto zabezpečenia vozidla by ste takisto museli platiť všetky škody vy.

To, že už aj to lacné poistenie auta vie byť veľmi nápomocné, dokazujú aj jednotlivé poistné limity, ktoré taktiež stanovuje štát. Každá poisťovňa  musí spôsobené škody kryť do 1 milióna eur v prípade materiálnej ujmy a pri ujme na zdraví až do 5 miliónov eur. Niektoré ponuky poisťovacích spoločností však tento limit presahujú. Ak by ste neboli poistený, kde by ste toľko miliónov na odškodnenie hľadali? Samozrejme, nikde nie je napísané, že poškodenie musí byť v takom rozsahu. No hlavne pri zdravotnej ujme je to veľmi možné. Ak nie ste milionár, tak potom by mohla takáto udalosť znamenať istý bankrot.

Čo je potrebné poistiť cez povinné zmluvné poistenie?

Zákon nariaďuje poistiť väčšinu dopravný prostriedkov, pričom nemusí ísť len o motorové, ale aj o nemotorové vozidlá. To znamená:

  • autá, nákladiaky,
  • dodávky,
  • prívesy,
  • návesy,
 • motocykle,
 • pracovné a poľnohospodárske stroje,
 • vysokozdvižné vozíky atď.

Najlacnejšie PZP sa nevzťahuje len na tie vozidlá, ktoré sú bežne súčasťou cestnej premávky, ale aj na tie, ktoré majú klasicky zákaz do nej vstúpiť. Svojou prevádzkou ale môžu poškodiť poškodenia či už materiálne alebo zdravotné. Ako základné pravidlo, ktoré určuje to, na ktoré vozidlo sa zákon aplikuje, by sme mohli určiť nasledovné. Je to na všetky vozidlá, ktoré na svoju prevádzku potrebujú platný technický preukaz.

Lacné povinné zmluvné poistenie viete nájsť nielen na auto, ale aj na každé iné vozidlo v zozname. Takže sa nemusíte obávať, že vás vyššie uvedená kalkulačka PZP bude nejakým spôsobom diskriminovať.

Nerešpektovanie sa pokutuje

Ako iste viete, policajné hliadky vás môžu pokutovať za mnoho vecí. Jednou z nich je aj neplatné povinné zmluvné poistenie auta. To zistia tak, že sa preukážete neplatnou bielou kartou, prípadne sa ňou vôbec nepreukážete. Tento skutok vás vie pripraviť aj o niekoľko stoviek eur. Preto si pred každou jazdou overte, či máte bielu kartu a či je platná. V prípade jej neplatnosti môže konať aj Obvodný úrad, ktorá vám vystaví nemennú 3 330 eurovú pokutu ako ponaučenie do budúcnosti. Preto si radšej uzatvorte najlacnejšie PZP.

Nezabudnite, že poistenie auta si zabezpečujete hlavne kvôli sebe. Ak spôsobíte nejakú škodovú udalosť, vaša poisťovňa preberá na seba vašu finančnú zodpovednosť za spôsobený skutok. Vy zaplatíte niekoľko desiatok eur za ročné zabezpečenie, no poisťovňa môže na vašom pochybení zaplatiť aj niekoľko miliónov. Bez tohto zabezpečenia musíte všetko hradiť sami.

Z článku ste sa mohli dozvedieť, kde zohnať rýchlo najvýhodnejšie najlacnejšie PZP a téme sa venuje aj tento článok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *